OFERTA
Odtrucie alkoholowe

Odtrucie alkoholowe

Detoks

Detoksu najczęściej poszukują osoby uzależnione od alkoholu, np., kiedy starają się przerwać ciąg alkoholowy albo chcą złagodzić lub zapobiec objawom zespołu abstynencyjnego. W zależności od stanu organizmu pełne odtrucie alkoholowe może trwać od kilku do klikunastu dni.

Kroplówki poprawiają jakość życia, pomagają uporać się przede wszystkim z somatycznymi konsekwencjami nadużycia alkoholu. Żeby wygrać z nałogiem najczęściej konieczna jest psychoterapia.

My oferujemy Państwu możliwość odtruwania organizmu w domu (odtrucie domowe) – bez izolacji w zamkniętym ośrodku. Odtrucie w takiej formie gwarantuje pełną dyskrecję, którą jest znacznie trudniej zapewnić wybierając detoks w placówce. Pacjent unika również kontaktu z innymi uzależnionymi, którzy mogą mieć na niego negatywny wpływ. Decydując się na odtrucie we własnym domu pacjent sam może zdecydować ilu sesji kroplówek potrzebuje, dlatego oferowane przez nas rozwiązanie jest tańsze niż odtrucie w ośrodku.  Odtrucie w domu jest również atrakcyjne dla tych, którzy nie mogą całkowicie zrezygnować z posiadanych obowiązków. Dodatkowo warunki własnego domu są zazwyczaj bardziej komfortowe niż standard oferowany w ośrodku terapii uzależnień.

Podając kroplówkę na kaca w domu, mamy pod opieką tylko jednego pacjenta, dlatego możemy natychmiast reagować na wszystkie jego potrzeby, zmiany stanu zdrowia (indywidualne podejście). Podczas gdy w ośrodku uwaga medyków musi być podzielona na wszystkich pacjentów.

CIĘŻKI PORANEK?
SKORZYSTAJ Z KROPLÓWEK NA KACA

ZADZWOŃ

Kroplówka na kaca czy odtrucie alkoholowe?

Sformułowania kroplówka na kaca (przez niektórych nazywana również afterparty) i odtrucie alkoholowe są stosowane zamienne. Podstawowa różnica polega na tym, że mówiąc o odtruciu na ogół mamy na myśli serię kroplówek. Jednorazowe podanie wlewu dożylnego osobie, która spożywała alkohol przez dłuższy czas najczęściej jest niewystarczające żeby przywrócić jej organizm do stanu równowagi. Wybierając odtrucie w domu pacjent może zrezygnować z kolejnych kroplówek, gdy uzna, że czuje się wystarczająco dobrze. Nasz pacjent nie musi z góry pokrywać kosztu kilkudniowego pobytu w ośrodku- oferujemy usługę dopasowanych do jego potrzeb, które mogą się zmienić wraz z poprawą kondycji.

 

Kroplówkę na kaca (jednorazowe przetoczenie płynów) polecamy osobom, które jednorazowo nadużyły alkoholu, w ich przypadku dłuższe stosowanie płynoterapii dożylnej nie ma wpływu na poprawę samopoczucia.

 

Co zawiera kroplówka na kaca?

Precyzyjny skład wlewu dożylnego, który ma za zadanie poprawić stan organizmu po zatruciu alkoholem dobierany jest w oparciu o wywiad. Ważne jest czy pacjent przyjmuje jakieś leki, na co choruje, czy jest na coś uczulony, jakie ma objawy i predyspozycje.

 

Podstawowym zadaniem kroplówki na kaca jest przywrócenie równowagi w gospodarce wodno- elektrolitowej oraz glikemii ustroju. Dlatego wlew dożylny zawiera zwłaszcza dużo wody oraz podstawowe elektrolity. Sód zawarty w kroplówkach pomaga zatrzymać wodę w organizmie, potas i magnez regulują pracę mięśni szkieletowych, gładkich i serca (ich fluktuacje mogą powodować np. kołatanie serca). Magnez podany dożylnie w dużej dawce ma również działanie uspokajające, może działać nasennie. W kroplówkę po alkoholu warto wzbogacić w witaminy rozpuszczalne w wodzie (b kompleks i witamina C)- organizm mógł je stracić gdyż alkohol nasila wydalanie moczu (wypłukuje rozpuszczone we krwi składniki o niskiej masie cząsteczkowej), szczególnie że alkoholicy często przestają jeść podczas ciągu alkoholowego. Ponad to wlew dożylny może zawierać związki poprawiające funkcje wątroby (np. glutation, ornityna), która jest narażona na uszkodzenie podczas trawienia alkoholu. Witaminy z grupy B oraz kwas alfa liponowy (ALA), który również można podać dożylnie przeciwdziałają neuropatiom, które może powodować alkohol.